Melody English » O nás » O škole a programu Melody English

O škole a programu Melody English

6 zásad MELODY English

M

Music

Hudba navozuje atmosféru, pomáhá uvolnit mysl a otevřít se radosti. Rým a melodie zvyšují schopnost zapamatovat si text. MELODY English v lekcích využívá písničky s frázemi z každodenního života.

E

Experience

Naši žáci si na anglické výrazy mohou doslova sáhnout, některé dokonce i ochutnají. Získávají tak smyslovou zkušenost, která se jim z paměti už nevytratí.

L

Life

Témata lekcí vycházejí z každodenního života. Naši žáci se v hodinách setkávají se základními konverzačními tématy, zkouší si během zpívání a hry situace, do kterých se při kontaktu s cizinci můžou nejčastěji dostat.

O

Originality

Vytváříme tematické autorské písničky. Výukové materiály MELODY English jsou postaveny na práci s poslechem výukových písniček, mluveného slova a obrazem.

D

Dance

V lekcích aktivujeme pohybovou paměť. Některé písničky jsou výslovně taneční, jindy v choreografii napodobujeme situace, o kterých se zpívá. Dětem tak probíraná látka přechází doslova do celého těla.

Y

Yes!

Oceňujeme pokroky dětí a podporujeme jejich přirozenou zvídavost a radost z učení.

 

Řídíme se odkazem Jana Ámose Komenského. Učení má být radost, jinak není efektivní! Mnohokrát jsme se přesvědčili, že čím veselejší, radostnější a přirozenější formou se něco dozvíme, tím spíš nám to v hlavě zůstane a tím spíš budeme mít touhu dozvědět se o daném tématu víc. Při výuce zároveň zapojujeme obě mozkové hemisféry, čímž se usnadňuje pochopení a zafixování učební látky.

Program MELODY English se nechal inspirovat metodou superlearning a vyvinul systém doslova šitý na míru dětem na prvním stupni  základních škol. Postupem času pak vznikl i program pro žáky mateřských škol a pro dospělé. V lekcích využíváme melodii, rytmus, pohyb, výtvarnou činnost a hru.  Studentům tak ukazujeme, že naučit se anglicky není žádný problém. Cizí jazyky nejsou výsadou několika málo vyvolených, zvládne se je naučit každý, kdo má motivaci a zájem.

Spřátelené weby

Múzy dětem z.s. Lesní škola Skulina